• شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۱۰۱۶۶ - ۰۲۱۴۴۳۴۰۹۵۳
  • تهران همت شرق به غرب ٫کنارگذر باکری خروجی کن کوهسار٫بن بست گل ٫پلاک یک طبقه ۵ واحد ۱۰

بیانات رهبری

با توجه به اهمیت حمایت از کالای داخلی از سوی رهبر معظم انقلاب در سال 1397 و تأکید مجدد مقام معظم رهبری در سال 98 بر اینکه اولویت و مسئله فوری و جدی کشور، مسئله اقتصاد است، کم‌کاری و یا تعطیلی بعضی کارخانجات را به‌عنوان مشکلات مهم اقتصاد کشور یاد و همچنین در ادامه کلید حل همه این مشکلات «توسعه تولید ملی» بیان نمودند. حضرت آیت الله خامنه‌ای در سال 99 به ارزیابی میزان پیشرفت شعار سال ۹۸ یعنی رونق تولید پرداختند و با اشاره به گزارشهای موثق از بازگشت به کار برخی از کارخانه‌های راکد یا تعطیل، بر افزایش ظرفیت تولید بعضی از واحدها، به میدان آمدن شرکتهای دانش‌بنیان و برداشتن گام‌های جدی در پژوهش و تحقیق به‌عنوان سرچشمه تولید در این سال تاکید نمودند و سال 99 را سال جهش تولید نام گذاری کردند.

با اهمیت بر شمردن نقش اقتصاد در نظام اسلامی از جانب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای این نگاه یک ارزش تلقی می شود. رهبر انقلاب در جهت حل مشکلات اقتصادی مردم و پیشرفت اقتصادی کشور نقش تولید را بی‌همتا بیان می نماید و راه افتادن تولید و استفاده از بازار فروش در داخل و ضمناً ارتباط با فروش و بازارهای خارجی، را پایان مشکلات اقتصادی می دانند.

رهبر انقلاب، تولیدکنندگان را فرماندهان، پیشروان، خط‌شکنان و صفوف مقدم عرصه‌ی حیاتیِ «تولید داخلی، رونق اقتصادی و گسترش رفاه عمومی» می خوانند و خاطرنشان می نمایند: این میدان خطیر، میدان یک جنگ واقعی است.

بر این اساس جان گرفتن تولید در کشور بی‌شک نیازمند پارامترهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد در این میان اشتغال و امنیت شغلی در سایه تولید به وجود می‌آید و تولید ملی مقدمه‌ای بر اشتغال‌زایی، کارآفرینی و افزایش بهره‌وری در تمامی عرصه‌ها به شمار می‌رود که بهبود وضعیت اجتماعی، رفاه زندگی مردم و رشد و توسعه اقتصاد کشور را موجب می‌شود. فضایی باید بر کشور و جامعه حاکم شود که کارفرمایان خودشان را مولد در اقتصاد و شریک در پیشرفت و مقاومت کشور حس کنند و بر آن ببالند.

رشد و توسعه صنعت و تولید از ویژگی های بنیادی یک اقتصاد توسعه یافته و به عنوان اقتدار ملی هر کشور تلقی می شود. لذا توجه ویژه به این بخش مهم اقتصادی و تدوین ساختار نظام مند برای فعالین این بخش می تواند پشتوانه محکمی برای توسعه کشور باشد. انجمن صنفی کارفرمایی تامین کنندگان قطعات کارخانجات صنعتی و تولیدی به منظور در راس قراردادن فرمایشات مقام معظم رهبری که مسئله محوری و اصلی را مسئله «تولید» می دانند، با نهادینه کردن فرهنگ تولید ملی و مصرف کالاهای داخلی تلاش می کند در اعتلاء و ارتقاء توانمندی ها و دسترسی برابر به فرصت ها، ایجاد اشتغال و تأمین نیازهای کارخانجات نقش بی بدیل و منحصر به فردی را در حوزه صنعت و تولید ایفا نماید.

انجمن صنفی کارفرمایی تامین کنندگان قطعات کارخانجات صنعتی و تولیدی با ایجاد فضای مناسب برای حضور فعال کارفرمایان حوزه صنعت و تولید، می کوشد مسیر توسعه اقتصادی را هموارتر نماید.